Odpovedať: Ranky na tvári

NOTE: You are posting the message as a 'Guest', you can not edit the message or delete it
Please Prihlásiť or Zaregistrovať to skip this step.
X

Topic History of: Ranky na tvári

Zobrazené maximálne 6 príspevky - (od najnovších)

  • lpavelova2
  • lpavelova2-ov Avatar
pred 7 rokmi 5 mesiacmi
Ranky na tvári

Skoré uzdravenie prajem.

  • Ľubica
  • -ov Avatar
pred 7 rokmi 5 mesiacmi
Ranky na tvári

Ďakujem pekne za rady, budem sa ich držať. Očkovali ma na chirurgickej ambulancii. Ešte raz vďaka.

  • lpavelova2
  • lpavelova2-ov Avatar
pred 7 rokmi 5 mesiacmi
Ranky na tvári

Prosím ešte v zdravotnej dokumentácii si skontrolujte, kedy ste boli preočkovaná proti tetanu vzhľadom na to, že ide o ranu, odreninu z prírody.

  • Luboslava Pavelová
  • -ov Avatar
pred 7 rokmi 5 mesiacmi
Ranky na tvári

Je potrebné si uvedomiť, že rana má svoj proces hojenia a niekedy aj keď veľmi, veľmi chceme prírodu nepredbehneme, ale môžeme jej však pomôcť. Sú diskutabilné názory, či sa rana zahojí skôr pod náplasťou alebo na vzduchu. Ak je riziko kontaminácie v dôsledku nevhodnej lokalizácie, určite odporúčam prekryť.
Z byliniek sú účinné na odreniny praslička roľná alebo veronika lekárska. Obklady z nich priebeh hojenia urýchlia. Ak sa rana hojí podozrivo pomaly, telu môže chýbať železo a doplňte do stravy vitamín C. Nechcem, aby odporúčania boli komerčné, ale odporúčam AESCIn tbl. a Wobenzym tbl. S voľnopredajných mastí/krémov/gélov Unigel Apotex gel (mám s ním osobné dobré skúsenosti) prípadne Propolisovú masť.
Ľuba

  • Ľubica
  • -ov Avatar
pred 7 rokmi 5 mesiacmi
Ranky na tvári

Dobrý deň,
na tvári mám ranky (odreniny) po úraze. Lekár mi povedal, aby som si to umývala odvarom z repíka. Robím to 3x denne, ale nevyzerá to veľmi dobre. Myslíte, že to stačí? Nemala by som si to ošetrovať aj niečim iným? Ďakujem za radu.
Ľubica

Čas vytvorenia stránky: 0.194 sekúnd