Topic-icon Tekutiny

  • Gabika
  • Gabika-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 6 rokmi 7 mesiacmi #370 od Gabika
Gabika vytvorená téma: Tekutiny
Dobrý deň,
moja mama má 64 rokov a je vo veľmi zlom stave. Má rakovinu prsníka, ktorý jej zobrali a momentálne už metastázy. Ja sa o ňu starám, lebo potrebuje neustálu starostlivosť. Okrem iných ťažkostí, ťažko do nej dostanem aj obyčajnú vodu. Zje minimálne, ale aspoň keby pila tekutiny. Prosím poraďte mi, ako do nej dostať viac tekutín. Presvedčovanie nepomáha, existuje nejaká iná možnosť?
More
pred 6 rokmi 7 mesiacmi #371 od Slamková
Slamková zodpovedaná téma: Tekutiny
Dobrý deň
Starostlivosť o ťažko chorých je skutočne veľmi náročná a odmietanie jedla a tekutín je často spojené nielen so zlým fyzickým stavom, ale hlavne so sťaženým psychickým prežívaním ochorenia. Význam primeraného príjmu tekutín je dôležitý aj počas ťažkého ochorenia. Je možné chorým podávať tekutiny aj po lyžičkách, doslova po kvapkách, opýtajte sa mamičky, ktoré tekutiny by prípadne chcela piť, skúste rôzne čaje, minerálne vody, bylinkové čaje, ovocné šťavy a pod. Ak píšete z tejto stránky, pozrite si prosím v jednotlivých témach sa píše aj o podávaní tekutín. Môžem vám ešte napr. odporučiť, vyrobiť si ovocné kocky ľadu, do ktorých necháte zamrznúť napr. špáradlo, a môže mamička cmúľať takýmto spôsobom alebo si aspoň zvlhčovať pery a sliznice, samozrejme opatrne. Existuje ešte aj tzv. hypodermoklýza, to je aplikácia tekutín podkožne. Neviem, z akého mesta ste, ale určite máte v mieste bydliska ADOSku (Agentúra domácej ošetrovateľskej starostlivosti) , obráťte sa na nich, určite vám budú vedieť poradiť.
Želám vám veľa síl
  • Gabika
  • Gabika-ov Avatar Topic Author
  • okoloidúci
  • okoloidúci
pred 6 rokmi 7 mesiacmi #372 od Gabika
Gabika zodpovedaná téma: Tekutiny
Ďakujem za vašu radu, vyskúšam tie kocky ľadu a keď to nepôjde, poprosím o pomoc nejakú agentúru. Nedám mamičku do nemocnice, žijeme spolu už 42 rokov a neviem si predstaviť, že ju nemám.
Gabika
Moderátori: Slamkovájmikulasova
Čas vytvorenia stránky: 0.288 sekúnd